W dniu 1 czerwca 2021 r. w ZST odbyła się I edycja konkursu spawalniczego, w którym wzięli udział uczniowie klas II, III, IV technikum oraz branżowych I stopnia. Uczestnicy  w części praktycznej  musieli  wykazać się umiejętnościami  z zakresu spawania elektrycznego metodą MAG (135). Konkurs miał charakter teoretyczno – praktyczny i pozwolił uczestnikom zdobyć  wiedzę bardzo przydatną w planowaniu swojej ścieżki zawodowej w przyszłości. Należy podkreślić, że w Zespole Szkół Technicznych w Turku prowadzone są szkolenia w certyfikowanym laboratorium, zgodnie z gliwickim atestem, dzięki czemu poziom konkursu był bardzo wysoki.

Przebiegał w dwóch etapach. W części  teoretycznej sprawdzone zostały podstawy wiedzy o technologii spawania. W części  praktycznej uczniowie mogli zaprezentować  swoje umiejętności spawalnicze w przydzielonych zadaniach.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz nagrody rzeczowe. Miejsce na podium zajęli:

– Kacper Stachowiak  z klasy 3o ( I miejsce),

– Michał Wituła z klasy 3m ( II miejsce),

– Przemysław Kwiatkowski  z klasy 3o ( III miejsce).

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rywalizacji.