Projekt "Ożywiamy obrazy znanych mistrzów" to pomysł nauczycielki języka polskiego p. Edyty Panfil. Inspiracją do niego była akcja Muzeum J. Paula Getty'ego w Los Angeles, zachęcająca internautów do odtworzenia ulubionych dzieł sztuki. Celem przedsięwzięcia było budzenie wśród uczniów zainteresowania sztuką. Udział w projekcie wzięli  uczniowie klasy 1RM, którzy odtworzyli i utrwalili na fotografiach znane obrazy. Dzięki ich kreatywności i pomysłowości powstały nowe wersje znanych dzieł, między innymi takich malarzy jak: Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Jan Vermeer, Edvard Munch  czy Claude Monet. Młodzież podczas pracy nie tylko doskonale się bawiła, ale równocześnie miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat życiorysów oraz dorobku artystycznego wybitnych  twórców.

Efektem projektu jest niezwykła galeria prac, którą podziwiać można w bibliotece szkolnej. Nad stroną techniczną przedsięwzięcia czuwał informatyk p. Mariusz Kominiarczyk.