Już po raz dziesiąty  miało miejsce wspólne ,,Narodowe Czytanie” kolejnego arcydzieła literatury polskiej. Podobnie  jak w latach ubiegłych, akcja odbyła się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą był  dramat Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność pani Dulskiej”- tragifarsa o fałszywej mieszczańskiej moralności oraz przejmujący portret rodziny.

Uwzględniając rekomendację MEN, wspólne czytanie zorganizowano w bardzo kameralnych warunkach w pracowni polonistycznej. W poniedziałek  6 września uczniowie klasy 3 GT odczytali wybrane fragmenty dramatu Zapolskiej. Lektura poprzedzona została ciekawą prezentacją o autorce i jej twórczości. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że ,, czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła ‘’( Wisława Szymborska). Uczniowie przekonali się także, że  pochodzący z początku XX w. utwór nic nie stracił na swej aktualności. Komiczny i przerażający zarazem portret wewnętrzny rodziny  ukazuje bowiem uniwersalną perspektywę relacji międzyludzkich.

Wspólne czytanie zorganizowały w naszej szkole panie – Barbara Witkowska oraz Renata Kowarsz- Mrukowska.